Łysienie androgoenowe - Sprawdzone Sposoby Na Problemy z Włosami - www.e-lysienie.pl

Łysienie androgoenowe

Łysienie to problem zmaga się wielu mężczyzn, którzy starają się poszukiwać dla siebie rozwiązań, dzięki którym będzie można to łysienie jakoś ograniczyć. Zanim jednak podejmie się jakieś decyzje co do tego jakie podjąć działania w walce z łysieniem trzeba zbadać jakie jest podłoże problemów związanych z utratą włosów. Trzeba bowiem pamiętać, że łysienie może być wynikiem działania różnych czynników. Od ich rozpoznania zależeć będzie to jaki metody leczenia będzie warto zastosować.

Najlepszy Suplement Diety Na Łysienie – Profolan

Najczęstsza przyczyna utraty włosów

Łysienie androgenowe to najczęstsza przyczyna utraty włosów i szacuje się, że to właśnie ta forma łysienia występuje u około 70% mężczyzn. Najczęściej obejmować będzie linię włosów na skroniach tworząc zakola oraz na wierzchołku głowy. Łysienie androgenowe w przypadku mężczyzn bardzo często doprowadza do całkowitego wyłysienia. Dlatego warto bliżej przyjrzeć się przyczynom, które powodują, że występuje łysienie androgenowe.

Przyczyny

W zdecydowanej większości przypadków łysienie androgenowe wynika z uwarunkowań genetycznych. Wypadanie włosów jest w tym przypadku uzależnione od androgenów. Bezpośrednią przyczyną łysienia będzie nadwrażliwość na pochodną testosteronu a więc dihydrotestosteron. Oddziałuje on na receptory mieszków włosowych i prowadzi do ich stopniowego zanikania. W ten sposób opóźnia się proces związany z produkcją nowych włosów, przez to włosy będą robić się coraz słabsze, cieńsze i ostatecznie proces ich produkcji zostanie zahamowany. Pacjenci, którzy mają podwyższony poziom tego hormonu w skórze głowy będą mogli zauważyć u siebie problem łysienia.

Zróżnicowany przebieg

Pierwsze objawy łysienia ujawnić się mogą już w wieku nastoletnim, jeśli ta choroba będzie miała przebieg ostry. W przypadku lekkiego, łagodnego przebiegu można się spodziewać, że oznaki łysienia pojawiać się będą mniej więcej około 40 roku życia. Wyraźny sygnał, że proces chorobowy się rozpoczyna będzie cofanie się linii włosów, obejmujący obszar na skroniach oraz na czole chorego. Dalej zaczyna występować również część ciemieniową, następnie w kierunku skroni. Zazwyczaj włosy zostają na potylicy i także częściowo na bokach głowy.

Tego typu łysienie pozostawić można bez leczenia, wyróżnia się jednak leczenie miejscowe, ogólne. W leczeniu miejscowym stosuje się środki, dzięki którym możliwe będzie rozszerzenie mieszków włosowych i dzięki temu zostaną one pobudzone do pracy. Będzie można oczekiwać, że dzięki temu włosy znów wezmą się do pracy i będzie można oczekiwać, że będzie ich więcej.

Łukasz
Witaj ! Dzięki za poświęcenie czasu na przeczytanie mojego artykułu. Oprócz tego że zgłębiam informację na temat jak opóźnić procesy łysienia, to w wolnych chwilach staram się podróżować i wybierać się na długie wycieczki rowerowe z moją rodziną. Tyle o mnie. Pozdrawiam !
Dziękujemy za przeczytanie artykułu, podobał się?
Aktualna ocena to 0,00 / 5 , a głosowało na niego: 0
Będzie super, jeśli zostawisz nam mały feedback w postaci oceny: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Cię zainteresować:

Wpisz czego szukasz i naciśnij enter. Naciśnij ESC aby wyjść.

Do góry