Naturalne metody na łysienie - Sprawdzone Sposoby Na Problemy z Włosami - www.e-lysienie.pl

Naturalne metody na łysienie

Pojawiające się zakola w okolicach skroni, łysienie na czubku głowy, wypadanie włosów to problem, z którym zmagać się musi wielu mężczyzn. Warto zaznaczyć, że łysienie uwarunkowane jest genetycznie, jednak mimo tego znane są skuteczne metody, którymi będzie można z nim walczyć. W medycynie nieustannie pracuje się nad rozwiązaniami, które sprawią, że wypadanie włosów będzie można zatrzymać. Zanim jednak sięgnie się po osiągnięcia farmacji, lepiej wypróbować domowych sposobów na łysienie, opartych na naturalnych składnikach.

Naturalna Metoda Na Łysienie – Profolan

Stosowanie oliwy z oliwek

Oliwa z oliwek kojarzyć się może z gotowaniem, jednak znajduje szerokie zastosowanie również w kosmetyce czy naturalnej medycynie. Spożywając potrawy z dodatkiem oliwy z oliwek można naturalne odtłuszczać włosy i gwarantować lepszy przepływ krwi w okolicach głowy. Badania dowodzą, że stosowanie oliwy z oliwek nie tylko ogranicza wypadanie włosów, ale może sprawić, że zaczną one odrastać.

Masaż głowy

Dla niektórych może być to zaskakujące, ale wystarczy zwykły masaż głowy, by zahamować pierwsze oznaki łysienia. Problem z łysieniem swój początek bierze w torebkach włosowych, które zostają pozbawione tlenu, zaczynają one obumierać a to prowadzić do przerzedzenia włosów. Stosując masaż będzie można doprowadzić do lepszego krążenia krwi w okolicach głowy, dzięki czemu do cebulek włosów doprowadzony zostanie tlen. Masaż wykonać można palcami, specjalnym masażerem albo szczotką, która posiada zaokrąglone końcówki.

Mleko kokosowe

Do produktów, które wykorzystuje się w walce z łysieniem zaliczamy również mleko kokosowe. Świeżo starte wiórki kokosowe zagotowane z niewielką ilością wody pozwalają na przygotowanie specjalnej maseczki, którą należy wmasować w cebulki włosów i zostawić na godzinę na skórze głowy. Zabieg taki powinno się powtarzać kilka razy w tygodniu. Dzięki temu cebulki uzyskują odpowiednie nawilżenie i odżywienie, a to bezpośrednio wpływa na lepszy porost włosów.

Dostarczanie witamin

Chcąc ograniczyć wypadanie włosów trzeba zadbać również o stosowaną dietę. Należy postawić na dietę, która będzie dostarczała witaminy A, witamin z grupy B, witaminę E a także cynk. Jeśli dieta uboga jest w te witaminy można ewentualnie zdecydować się na suplementy diety, które będą zawierać właśnie taki zestaw witamin. Zawsze jednak ich dostarczanie w naturalny sposób z posiłkiem będzie znacznie lepszym rozwiązaniem niż stosowanie preparatów z apteki.

Wykorzystując domowe sposoby na wypadanie włosów będzie można ograniczyć ten problem i pobudzić do pracy cebulki włosów, dzięki czemu włosów będzie więcej, staną się mocniejsze i będą lepiej wyglądać.

Łukasz
Witaj ! Dzięki za poświęcenie czasu na przeczytanie mojego artykułu. Oprócz tego że zgłębiam informację na temat jak opóźnić procesy łysienia, to w wolnych chwilach staram się podróżować i wybierać się na długie wycieczki rowerowe z moją rodziną. Tyle o mnie. Pozdrawiam !
Dziękujemy za przeczytanie artykułu, podobał się?
Aktualna ocena to 0,00 / 5 , a głosowało na niego: 0
Będzie super, jeśli zostawisz nam mały feedback w postaci oceny: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Cię zainteresować:

Wpisz czego szukasz i naciśnij enter. Naciśnij ESC aby wyjść.

Do góry