Przyczyny łysienia - Sprawdzone Sposoby Na Problemy z Włosami - www.e-lysienie.pl

Przyczyny łysienia

Wypadające włosy, pojawiające się zakola, łysina na czubku głowy – to wszystko staje się problemem wielu mężczyzn. Jednocześnie okazuje się, że dla wielu Panów gęsta czupryna jest jak oznaka witalności, zdrowia, młodości, męskości. Dlatego gdy pojawiają się pierwsze oznaki łysienia zaczynają szukać przyczyny tego stanu rzeczy. Jakie więc są przyczyny łysienia, dlaczego wypadanie włosów staje się poważnym problemem wielu mężczyzn. Tym właśnie zechcemy się zająć w tym wpisie zwracając uwagę na to co może powodować łysienie.

Łysienie Już Nie Takie Straszne – Profolan

Przyczyny genetyczne

Jak szacują badacze aż około 2/3 problemów z łysieniem to wynik działania genetyki i tak zwanego genu łysienia, który dziedziczy się najczęściej po ojcu. Zazwyczaj łysienie zaczyna się od okolic skroni, gdzie zaczynają tworzyć się zakola. Włosy mogą się przerzedzać na szczycie głowy oraz nad czołem. Łysienie może przebiegać w różny sposób w zależności od tego czy jest to postać lekka czy ciężka. W przypadku postaci ciężkiej zacząć może się już około 18 roku życia i postępuje bardzo szybko. W postaci lekkiej pierwsze symptomy mogą się pojawić dopiero po 40 roku życia. Dla rozpoznania tej przyczyny można wykonać badanie korzenia włosa.

Problemy ze zdrowiem, a wypadanie włosów

Przyczyny łysienia, które nie będą miały podłoża genetycznego mogą być związane ze stanem zdrowia. Między innymi infekcja oraz wysoka gorączka może powodować nadmierne wypadanie włosów i to nawet kilka miesięcy po przebyciu choroby. Problemy z tarczycą, zarówno niedoczynność jak i nadczynność są przyczyną wypadania włosów. Na stan włosienia skóry głowy wpływają ewentualne infekcje grzybicze skóry głowy, które objawiać się będą wypadaniem włosów na niewielkich obszarach głowy. Gdy infekcja będzie się rozwijać zwiększa się obszar, z którego wypadają włosy. Problemem są również choroby skóry takie jak łojotokowe zapalenie skóry oraz łupież.

Zła dieta, złe kosmetyki

Przyczyną łysienia może być również zła dieta, niedobory dostarczanych do organizmu witamin. Brak cennych minerałów i substancji odżywczych w pożywieniu może osłabiać włosy i prowadzić do ich wypadania. Osłabienie włosów i ich wypadanie może być spowodowane również źle prowadzoną stylizacją włosów i używaniem nadmiernej ilości kosmetyków służących utrwalaniu fryzury. Do odżywiania włosów powinno się stosować przede wszystkim preparaty oparte o naturalne składniki. Przyczyną wypadania włosów mogą być niektóre leki, np. stosowane w leczeniu chorób serca czy problemów z nadciśnieniem tętniczym.

Łukasz
Witaj ! Dzięki za poświęcenie czasu na przeczytanie mojego artykułu. Oprócz tego że zgłębiam informację na temat jak opóźnić procesy łysienia, to w wolnych chwilach staram się podróżować i wybierać się na długie wycieczki rowerowe z moją rodziną. Tyle o mnie. Pozdrawiam !
Dziękujemy za przeczytanie artykułu, podobał się?
Aktualna ocena to 0,00 / 5 , a głosowało na niego: 0
Będzie super, jeśli zostawisz nam mały feedback w postaci oceny: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Cię zainteresować:

Wpisz czego szukasz i naciśnij enter. Naciśnij ESC aby wyjść.

Do góry